Yandex Reklam

Yandex Reklam Ağı – İnceleme

Yandex Reklam Ağı, Türkiye, Ukrayna, Belarus ve Kazakistan’da faaliyet gösteren Rus arama motorunun reklam platformudur. Yandex günlük 59 milyon kişiye kendi arama sonuçlarında ve reklam ağı üzerindeki milyonlarca web sayfasında reklam yerleştirerek hizmet sunmaktadır.

Gelişen internet ağı ile birçok şirket internet reklamcılığına yönelmiş ve özellikle sosyal ağlar üzerinde çok aktif olmaya başlamıştır. Sosyal ağlar Google gibi reklam servisleri yanında kendi altyapılarını kurarak kullanıcılarına direk reklam yayınlama imkanları sunmuştur. Örneğin; Facebook 2011’de 4.27 Milyar Dolar gelir elde etmiştir. Reklam verenlerin internette yönelmesiyle bir çok arama motoruda reklamveren ve yayıncıları buluştrumak için servislerini geliştirmekte ve dil desteği sağlamaktadır. Bunlardan biride Rusya’nın en büyüğü ve dünyada 5. olan Yandex arama motorudur. Son zamananlarda Türkiye üzerinden dünyaya açılma planları yapmakta ve bu konuda çok ciddi adımlar atmaktadır. Türk web masterlar şimdilik kapalı olan Yandex Reklam Yayıncılığı hakkında henüz fazla bir bilgiye sahip değil.

Bu konumuzda Yandex Reklam Yayıncılığı ile ilgili tüm bilgileri güncel olarak sunmaya çalışacağız, konuyu sürekli olarak takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir