adsense alternatifi

Adsense Alternatifi En İyi 10 Reklam Ağı

Adsense alternatifi en iyi 10 reklam ağı listesinde, Google Adsense alternatifi olabilecek en popüler reklam ağları listelenmiştir. Adsense alternatifi birçok reklam ağı bulunmaktadır fakat kaliteli bir ziyaretçi kitleniz varsa ilk başvuracağınız yer muhtemelen Google Adsense’dir. Bilinen diğer reklam ağlarından daha yüksek kazanç sağlar. Google Adsense, dünya çapında kullanılan reklam ağıları arasında en yüksek pazar payına sahiptir, günlük bazda en çok kazandıran sistemdir. Çok kullanıldığı halde web site sahipleri sürekli adsense alternatifi reklam ağları aramaktadır bunun birçok nedeni vardır bunlar;

 1. Google Adsense tüm hesapları onaylamaz
 2. Çok sıkı politikalar
 3. Yanlış bir harekette hesabınız hemen banlanır
 4. Geç ödeme
 5. Düşük PPC oranı

Google adsense hesabı olmayanlar, banlananlar için en iyi 10 adsense alternatifi reklam ağını sizin için derledik.

Adsense Alternatifi Popüler Reklam Ağları

Adsense alternatifi olarak kullanabileceğiniz birçok reklam firması bulunmaktadır. Bunlardan en popüler reklam ağları sıralanmıştır. Ziyaretçi sayınız ve sayfa görüntülemeleriniz yüksekse çoğu reklam ağı sitenizi kabul edecektir.

 1  BuySellAds

BuySellAds diğer reklam platformlarından farklıdır ve Türkiye’de fazla bilinmemektedir. 2008’de kurulan şireketin amacı reklam yayıncı ve reklamverenleri buluşturmak. Sitenizde istediginiz bir bölümünde reklam almak için yayıncı olarak başvuruyorsunuz. Reklam fiyat ve boyutlarını siz belirliyorsunuz. Google Adsense gibi bir reklam yayınlanmıyor, yani sizin içeriğinize bakmıyor. Reklamverenin istediği banner yada 250×250 resim sidebarınızda gözüküyor. İsterseniz 1.000 gosterim başına fiyat belirleyebiliyorsunuz, yada bir ay sabit fiyat ile reklam alabiliyorsunuz.

 2  Yahoo Bing Network

Yahoo Bing Reklam ağı kolay ve etkili bir reklam geliri elde etmek için web yayıncılarına imkan sağlar. Yayıncılar artık Yahoo Bing Network sponsorlu bağlantılar ve reklam konuları kapsayan ilgili metin reklamlarını göstermek reklam birimleri oluşturmak ve özelleştirmek için Media.net platformu kullanabilir.

 3  Infolinks

Infolinks reklam ağı In-line (anahtar kelime üzerine gelince açılan reklamlar) metin içi reklamlar yayınlıyan bir yapıdadır. Sistem bu tarz reklamlara izin veriyor. Türkçe dil desteği henüz yok ancak kısa zamanda Türkçe dil desteğide eklenecek. Sistem Google Adsense ile karşılaştırıldığında düşük kazanç getirisi olduğu görülüyor.

 4  Chitika

Chitika, tıklama başı kazandıran, Amerika merkezli bir reklam networküdür. Özellikle Adsense’den banlanan İngilizce siteler için harika bir adsense alternatifi reklam platformudur. Reklam ağına Türkçe siteleri de kabul ediyor olsa da, çok tatmin edici kazançlar sağladığı söylenemez.

 5  Tribal Fusion

Tribal Fusion çok iyi bir alternatif, popüler CPM Reklam ağlarından biridir. Onay almak zordur, ayda en az 50,000 sayfa önizlemesi olan siteler onaylanır. Popüler bir siteniz, profesyonel site tasarımı ve düzenli trafiğiniz varsa o zaman burada bir hesap alabilirsiniz. Paypal ile ödemeler yapılır.

 6  Clicksor

Clicksor, yabancı içeriğe sahip siteleriniz için kullanabileceğiniz ve Adsense’ye hemen hemen en yakın reklam firmasıdır. Cliksor, Popup, Splash veya banner yerleştirimi ile reklam yayını yapabileceğiniz ve Paypal üzeri ödeme alabileceğiniz güvenilir reklam firmalarından birisidir.

 7  Skimlinks

Skimlinks en iyi affiliate networklerinden biridir. Onay aldıktan sonra, networkteki ürünlere ayrı ayrı başvuru yapmanıza gerek yok. Her bir ürün linki için affiliate yani satış ortaklığı linki aramanıza da gerek yok. Skimlinks ile ürünün normal linkini sayfanıza yerleştirmeniz yeterli. Gerisini Skimlinks yapıyor ve linki sizin için affiliate linke çeviriyor.

 8  BidVertiser

Bidvertiser, Adsense’den banlanan siteler için başka bir adsense alternatifi reklam ağıdır. Türkçe içerikler için de oldukça geniş bir reklam veren ağına sahiptir. Her ne kadar tık başı kazanç biraz düşük olsa da, düzenli gelir elde etmek için güzel bir alternatiftir.

 9  Kontera

Kontera In-Text Reklam alanında Infolinks’in ana rakiplerinden biridir. Kontera çok iyi kurulmuş uzun süreli bir sistem olup Infolinks’ten daha çok kazandırır. Kontera her vurgulanan anahtar kelime için daha alakalı reklamlar gösteriyor. Google Adsense ile birlikte kullanılabilir ve kullanılması kolaydır.

      Exit Junction Kapandı

Eğer web sitenizin yeterli trafiği varsa Exit Junction adsense alternatifi reklam ağı ile sitenize reklam alabilirsiniz. Ziyaretçilere bir pop up penceresi olarak alakalı ilan gösterecektir, farklı şekillerde kullanarak bu program ile daha etkili kazanabilirsiniz, 50 $ hesabınızda biriktiğinde ödeme alabilirsiniz.

 10  Adversal

Adversal reklam ağı kendini kanıtlamıştır bu yüzden kullanabilmeniz için aylık minimum 50.000 sayfa görüntüleme gereklidir. Piyasadaki kaliteli pop-under reklam sağlayıcılarından biridir. Çok yüksek CMP oranları ve harika bir raporlama sistemi vardır. Minimum ödeme tutarı 20$ dır ve ödemeler zamanında yapılmaktadır.

7 comments

 1. Reklam ağlarından onay alabilen varsa bilgi verebilir mi?

 2. Gerçekten de güzel makaleler hazırlıyorsunuz tebrik ederim.

 3. Neo Girişimci

  Güzel bir makale olmuş, teşekkürler.

 4. siz olsaydınız tercihiniz hangisinden yana olurdu ? en çok görüntüleme başı ücret veren hangisi ?

 5. Ali Yalçın

  Makale için teşekkür ederim.

 6. 1 numarada yazan sistemin ismi gözükmüyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir