Paypal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

Paypal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

Paypal alternatifi online ödeme sistemleri listesinde online para tranferi yapabileceğiniz diğer Paypal alternatifleri yer almaktadır. Özellikle online alışverişlerde insanlar kredi kartı bilgilerini kullandığı için bundan endişe duyuyor fakat bunu Paypal gibi online para tranfer sağlayıcıları ile yaptığınıda işlem riskini minimuma düşürmekte ve daha güvenli bir şekilde istediği web sitelerinden alışveriş yapabilmektedir. Ayrıca yurt dışına para göndermek te oldukça zahmetli ve pahalı bir işlem bazen gönderdiğiniz miktar kadar para transfer ücreti alınır. Bu yüzden online olarak para transferi sağlayan hizmetler özellikle Paypal çok sık kullanılmaktadır. Hazırladığımız listede en küçük miktarlarda bile sorunsuz işlem yapmanızı sağlayan ücretsiz online para transferi sağlayıcıları yer alıyor. Listede yer alan bazı sağlayıcılar aracılığıyla e-ticaret sitelerinde kredi kartı kullanmadan güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Bazı servisleri kullanmak için kredi kartına ihtiyac yoktur bankalar aracılığıyla form doldurarak ad üzerinden para gönderebilirsiniz.

Paypal Nedir?

eBay bünyesinde bulunan sistem 1998 yılında ABD’de kurulmuştur ve dünya genelinde hizmet vermektedir. PayPal ile Amerikan Doları, Yen ve TL gibi birden çok para birimini kullanarak ödeme yapılabilir. Bu para birimleri arasındaki değişimleri PayPal kendi döviz kurları ile otomatik olarak yapar. Paypal’ın döviz kurları paypal sitesinden öğrenilebilir. Sistem üzerine banka kartı bilgilerinizi girerek etkileşim sağlanıyor. Girdiğiniz kart bilgileriniz aracılığıyla rahatlıkla para transferi ve online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Paypal Alternatifi En Popüler Online Ödeme Sistemleri

 1  Google Wallet

Google Wallet (Google Cüzdan), Google Wallet, Google tarafından geliştirilen bir mobil ödeme sistemi. Sistem, cep telefonu sahiplerine, cep telefonlarıyla ödeme yapma olanağı tanımaktadır. Kredi kartı işleme ve fatura gönderme gibi PayPal’a benzer özelliklere sahiptir.

 2  Skrill

Skrill, eski adıyla Moneybookers 2001 yılından bu yana online ödemeleri kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayan bir Paypal alternatifidir. Londra merkezli küresel şirket Avrupa ve ABD’deki ofislerinde 500’ün üzerinde personeli bulunmaktadır. Oyun sitesine para yatırırken, online alışveriş yaparken yada birilerine para göndermek için kullanılabilir. Skrill cüzdanı oluşturmak ve bütün ödeme bilgilerini tek bir noktada toplamak sadece birkaç dakika sürer. 40 para birimi arasında transfer işlemleri yapılabilir. Ayrıca Para ve kazançlarınızı Skrill’den banka hesabınıza anında aktarın ve bir ön ödemeli kart (Skrill Prepaid MasterCard) ile ATM’lerden para çekebilirsiniz. Düşük işlem ücretleri ve üst düzey güvenlik yapısı ile popüler bir Paypal alternatifi online ödeme sistemidir.

 3  Payoneer

Payoneer, 2005 yılında New York’ta kurulan uluslararası ödeme hizmetleri ve para transferi sağlayan, MasterCard tescilli Üye Servis Sağlayıcısı olan internet tabanlı sanal bankadır.

Sistem özellikle yabancı reklam şirketlerinden ödeme alanlar için güvenli ve emniyetli bir sağlayıcıdır. 2.000.000’dan fazla kullanıcısı bulunan sistem dünya çapında geçerlidir ve paranızı direkt olarak yerel banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Payoneer kaydınızı yaptığınızda size ücretsiz Payoneer Ön Ödemeli MasterCard gönderir, bu kart size ulaştığında sistem üzerinden kartınızı onaylamanız gerekecektir, gelen ilk ödemede yılda bir kez $29.95 kesmektedir, diğer ödemelerde sizden ücret kesilmemektedir.

 4  Payza

Payza, eski adıyla Alertpay 2004 yılında kurulmuş Kanada merkezli bir kuruluştur. Paypal alternatifi olarak kurulan Payza küresel bir şirket olup 190 ülkeden gelen 21 para birimini destekler. İşlem yapılan paralar Abd ve Kanada bankalarında tutulmaktadır. Listede Türkiye’de yer almkatadır.

 5  Xendpay

2005’te kurulan sistem merkezi İngiltere – Londra’da faliyetlerini yürütmektedir. Xendpay’ı işleten, lider Forex sağlayıcılarından RationalFX’tir, İngiliz Hükümeti Kurumu (Financial Services Authority) tarafından yetkilendirilmiştir. RationalFX üzerinde dünya çapında 4 Milyon $ para transferi yapılmıştır. Sistem 5 dil destekli olup Türkiye  için TL trasferi yapılabilir.

 6  WesternUnion

Western Union, 1871 yılından bu yana faaliyette bulunan ve dünya çapında 200’den fazla ülkede 245.000’i aşkın noktasıyla hizmet veren, alanında dünya lideri olan uluslararası bir firmadır. Dünyanın her yerindeki acentelerine sadece birkaç dakika içinde para transfer edebileceğiniz hızlı, güvenli ve yaygın bir para transfer sistemidir.

 7  MoneyGram

190 ülke ve bölgede yer alan 180.000 konumdaki, özel olarak seçilmiş olan ortaklarla yakından çalışan MoneyGram dünya çapındaki para transferi hizmetlerinde global bir lider konumundadır. Dünyanın neresinde olursa olsun sevdiklerinize para göndermek ve onlardan para almak için güvenli bir yol sunuyoruz ve paranızın ulaşması gereken yere kısa sürede ulaşmasını sağlıyoruz.

 8  Xoom

Xoom Corporation, San Francisco merkezli bir dijital para transferi şirketidir. Havale hizmetleri Filipinler, Hindistan, Latin Amerika, Avrupa, Avustralya, Kanada ve Güney Afrika ülkelerinde hizmet vermektedir. Şirket 2001 yılında kurulmuş ve girişim firmaları tarafından desteklenmektedir Sequoia Capital, Yeni Kurumsal Associates , SVB Sermaye ve Fidelity Ventures.

 9  Moneybookers

Moneybookers, İnternet üzerinden yapılacak ödemeler ve para transferlerine izin veren bir e-ticaret portalıdır. Posta havaleleri gibi göreneksel kâğıt üzerinde yapılan metotlara elektronik bir alternatif olarak hizmet verir. Moneybookers, Mart 2008’de 105 milyon Euro’ya Investcorp teknoloji ortakları tarafından satın alındı. Moneybookers, birçok para transfer hizmetinden farklı olarak sahtekarlığı en aza indirmek için işlemlerde kimlik doğrulaması yapılmasını gerektirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir