Wordego Reklam Ağı

Wordego Reklam Ağı – İnceleme (Review)

Wordego reklam ağı, Tübitak destekli bir dijital reklam platformudur. Wordego reklam ağı, Türkiye’nin önde gelen markalarından ve global reklam networklerinden aldığı reklamları, online reklam hedeflemesi yaparak yayıncı ağındaki binlerce web sitesine yönlendirir ve her gün milyonlarca reklam alanında markaları müşterileriyle buluşturur. Yayıncılar, web sitelerinde görüntülenen (CPM) veya tıklanan (CPC) reklamlar karşılığında Wordego reklam gelirlerinin %75’ini kazanırlar. Yayıncılarının kazançları eCPM modelinde raporlanır ve eş zamanlı olarak hesaplarına aktarılır.

Wordego; online reklam hedefleme tekniklerini metin madenciliği (text mining) kullanarak ziyaretçilerinizin niteliklerine en uygun reklamları tespit eder ve gerçek zamanlı açık artırma sistemi aracılığıyla web sitenizde daima en yüksek fiyatlı reklamları göstermenize olanak tanır. Bu sayede web sitenizde her zaman ziyaretçilerinizin ilgi alanlarına uygun reklamlar yayınlamanızı ve sitenizin tüm reklam alanlarından maksimum kazanç elde etmenizi sağlar.

Wordego Reklam Türleri

728 x 90 Büyük Banner, 468 x 60 Banner, 320 x 50 Mobil Banner, 300 x 600 Geniş Dikey, 300 x 250 Ortaboy Diktörgen, 160 x 600 Geniş Gökdelen, 120 x 600 Gökdelen sisteme girdiğinizde reklam kodu al bölümünden istediğiniz boyutlarda reklam alabilirsiniz.

Wordego Özellikleri

 • Siteniz incelemeye alınır onay gereklidir.
 • İçeriğe dayalı reklam sistemini kullanıyor.
 • (CPM) veya tıklanan (CPC) reklamlar karşılığında Wordego reklam gelirlerinin %75’i alırsınız.
 • 1000 gösterim başına 6 kuruş ve 10 kuruş arası ücret ödemektedir.
 • CPC olarak ortalama 10 – 15 kuruş arası bir fiyat ödemektedir.
 • Sistemde size uygun reklam bulamazsa google adsense reklamları yayınlar.
 • En fazla 3 reklam gösterebilirsiniz.
 • Hesabınızda biriken 100 TL ve üzeri kazançlar, ay sonu hesap kesimini takip eden yaklaşık 45 gün içinde banka hesabınıza havale yoluyla ödenir.
 • Alacağınız aylık brüt ödemelerin (katma değer vergisi dahil) tam karşılığı üzerinden (“Reklam Gösterim Hizmeti” açıklamasıyla) gider pusulası düzenler ve sizin adınıza (%20) stopaj kesintisi yapar.

Yüksek bir ziyaretçi kitlesine sahipseniz Wordego size bir Google AdX davetiyesi gönderebilir. Sınırlı sayıda yayıncıya gönderilen bu davetiyeler sayesinde bu platform üzerinden, yayıncılar Google Adsense ve benzeri platformlara kıyasla daha yüksek kazanç sağlayabiliyor ve sayfa başına 3 yerine 5 adet reklam yayınlama hakkına sahip oluyor.

Teknik Uygulama – Kurulum

 • Web sitesi ekleme : Hesaba giriş yaptıktan sonra Web Sitesi Ekle menüsünden site adresiniz ve ilgili kategoriyi seçtikten sonra kaydet butonu ile işlemi bitirebilirsiniz.
 • Reklam oluşturma : Web sitenize reklam eklemek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Reklam Kodu Al menüsünden > Reklam Boyutu seçtikten sonra kodu sitenize ekleyebilirsiniz kısa bir süre sonra reklam web sitenizde görünür olacaktır.
 • Uygulama teknolojisi : JavaScript
 • Mobil reklam : Var

Bilgicik:  Google, Criteo, Rubicon Project, Adform, OpenX ve AppNexus ile online entegrasyon halinde olan reklam ağı çoğunlukla bu platformalardan aldığı reklamları göstermektedir.

Bilgicik: Sistem üzerinden kodları alıp web sitenize eklediğinizde web sitesinde biraz yavaşlama görülebilir fakat genel olarak diğer reklam ağlarından daha kalitelidir. Bazı forum ve blog sitelerinde eleştiriler yapılmış evet bazı eksiklikler olabilir fakat biz wordego reklam platformunu başarılı buluyor ve destekliyoruz.

Wordego dünyaya açılmak için ABD’nin en büyük girişim kümelenme merkezi olan 1871’de bir ofis açtı. Bu çerçevede, Wordego 2016 yılından itibaren, global reklamcı ve yayıncılara Istanbul ve Dubai’deki ofislerinin yanı sıra, Chicago’daki ofisinden de en etkin şekilde hizmet vermeye başlamıştır.

Siteye GİT » wordego.com

2 comments

 1. Kullanımı çok kolay bir platform. Herşeyi anlık online olarak takip edebiliyorsunuz. Kazançları da doğru konumlandırma ve hedeflemeyle oldukça iyi. Kayan reklamın da performansı bu konuda çok iyi, kazançlarınıza direkt etkisini görebilirsiniz. Ayrıca birşeyi de eklemek isterim. Yukarıdaki bilgide mobil reklam yok deniliyor ama mobil reklam hizmeti de vermeye başladı diye biliyorum Wordegoyu. 320×50 mobil reklamları mevcut artık.

  • Kesinlikle katılıyorum. Kullanımı çok basit ve tüm raporlara online olarak panelden ulaşılabiliyor. 3 reklamı doğru konumlandırdığınızda iyi kazanç sağlar. Hedefleme tekniklerinin yanında filtreleme konusunda da çok başarılı. Muhafazakar filtreleme sistemleri mevcut. Ayrıca da engellenmek istenen bir web sitesi, kategori reklam vs varsa bildirdiğiniz taktirde derhal engellemesini yapıyorlar. Destek bu noktada çok iyi ve hızlı. Anında sorunlarınıza çözüm bulabiliyorsunuz.

   Tavsiye ederim. İİyi kazançlar herkese.

   http://www.wordego.com/

   http://www.wordego.com/yardim-merkezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir