Ghost Recon Online

Ghost Recon Online İndir – Online Aksiyon Oyunu

Ghost Recon Online kısaca GRO, Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan, Yeti oyun motoru ile hazırlanmış, ücretsiz (free2play) olarak karşımıza gelen MMOTPS türünde bir oyundur. Ghost Recon Online‘da üç farklı sınıf seçimi mevcuttur ve seçimi yapılan silahları son teknolojilere göre özelleştirmek ve güçlendirmek mümkündür. Oyunda ayrıca topluluk desteğine dayalı olarak yapılan düzenli etkinlikler ve içerikler de mevcuttur.

Oyuna başlarken karşınıza çıkacak olan Assault, Specialist ve Recon isimli üç farklı karakteri kısaca tanımak gerekirse;

Assault: Hafif (yarı otomatik) silahları kullanarak hızlı bir şekilde hareket edebilen bu asker tipi çatışmalar için en uygun sınıftır. Saldırı altındayken sahip olduğu kalkanı sayesinde kurşunlardan korunma sağlayabilir. Rakip oyuncuya sıcaklık vererek hareket ve atış kabiliyetini olumsuz yönde etkileyebilir. Takım arkadaşlarından yaralananlara ise iyileştirme özelliği sayesinde enerji verebilir.

Recon: Sniper ve türü gibi uzun namlulu silahları kullanabilme yeteneği olan bir asker tipidir. Görünmezlik ve engellerin arkasından rakiplerinin yerlerini belirleyebilme yetenekleri mevcuttur.

Specialist: Ağır (tam otomatik) ve yere sabitlenmiş silahları kullanarak diğer sınıflara göre biraz daha yavaş hareket edebilen bir asker tipidir. Bu sınıfın güzel bir özelliği ise destekleyici özellikleridir. Kendisini ve takım arkadaşlarını saldırılardan koruyabilen hareketli bir kalkan oluşturabilir ve karşı takımın silah teknolojilerini zayıflatabilir.

Önemli Bilgi: Bu 3 farklı asker tipini de istediğiniz zaman kullanabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Fakat bilinmesi gereken önemli bir nokta oyunda tecrübe puanları seçilen asker türlerine yansımaktadır. Biraz daha açacak olursak. Oyunda kazandığınız ve seviye atlamak için gerekli olan tecrübe puanlarınız hesabınıza değil oynadığınız asker sınıfına yansır. Böylece en fazla seçim yapılan asker tipi hangisiyse en fazla tecrübe puanını da o kazanmış ve dolayısıyla en yüksek levelde o olmuş olacaktır.

Ghost Recon Online, grafik olarak da oynanabilirlik olarak da gayet tatmin edici nitelikte olması dikkatleri üzerine toplamaktadır. Bunların dışında Tom Clancy’s Ghost Recon Online hoş ve sade bir arayüze sahiptir. Silah ve cephane çeşitliliği konusunda da türlerinin bir adım önüne geçmiş olan GRO silah kullanımında birincil ve ikincil olarak ayrılıyor. Oyun esnasında kazandığınız puanlar sayesinde de cephaneliğe yani markete girerek istediğiniz silahı belirli süreliğine kiralayabiliyorsunuz. En başta da söylediğimiz gibi bu silahları son teknolojileri göz önüne alarak istediğiniz şekilde geliştirebiliyorsunuz. Bunların dışında karakterinize özel kıyafetler de alabiliyorsunuz.

Oynanabilirlik konusunda oldukça başarılı bir iş çıkartan oyunda hızlı koşmak için Shift tuşuna basabilirsiniz. Ayrıca önünüzdeki bir duvara ya da bir engele Boşluk tuşu ile siper alabiliyorsunuz. Böylece rakip takımın oyuncularını rahat olarak görebiliyor ve daha fazla direnme şansı yakalıyorsunuz.

Sonuç olarak Ghost Recon Online, grafik, oynanabilirlik, silah çeşitliliği yönünden oldukça kaliteli bir oyun olmuş ve bizlere de sadece oyunu oynamak düşüyor.

kayıt ol oyna

indir

[jwplayer player=”1″ mediaid=”2258″]

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir