4:08 am - Cumartesi Mart 14, 2020

Nedir?

Yeni Konular < Nedir?
bims-nedir
Pomza (Bims) Nedir? Nerelerde Bulunur?

Pomza (Bims) Nedir? Nerelerde Bulunur?

Pomza (bims) İtalyanca’dan gelir ve değişik dillerde farklı adlandırılır. Türkçe’de ise süngertaşı, nasır taşı, hasır taşı, topuktaşı gibi adlarla bilinmektedir. Pomza volkanik bir kayaç türüdür. Volkanik bir cam yapısındadır. Yeryüzünde en yaygın olarak bulunan... Devamı»

interpol
Kırmızı Bülten Nedir?

Kırmızı Bülten Nedir?

Kırmızı Bülten, bir suçlunun uluslararası düzeyde aranması, yakalanması ve akabinde iade edilmesi amacıyla İNTERPOL’e üye ülkelerin talebi üzerine, İNTERPOL Genel Sekreterliği tarafından çıkartılarak 190 üye ülkeye dağıtılan önemli bir bülten çeşididir. Kırmızı... Devamı»

islemci
Mikroişlemci Ve Mikrodenetleyici Nedir?

Mikroişlemci Ve Mikrodenetleyici Nedir?

Mikroişlemci: İşlemci, çok sayıda entegre devreden oluşan bir cihazdır. Mikroişlemci, işlemci içinde bulunan bütün entegre devrelerin tek bir entegre devre içine konulmuş halidir. Mikrobilgisayar, içinde mikroişlemci bulunan bir cihazdır. 8-bit, 16-bit, 32-bit mikroişlemciler, tek... Devamı»

arduino
Arduino Nedir?

Arduino Nedir?

Arduino: Bir giriş çıkış kartı ve Processing/Wiring dilinin bir uygulamasını içeren geliştirme ortamından, İtalyan elektronik mühendisleri tarafından açık kaynak kodlu geliştirilen ve isteyen herkesin baskı devreleri indirerek kendi devrelerini basabilecekleri dilerlerse şık... Devamı»

Nedir? -> Diğer Konular

tse logo

Tse Nedir? Görevleri Nelerdir?

Türk Standardları Enstitüsü; her türlü madde ve mamüller ile usul ve hizmet standardlarını yapmak amacıyla 18.11.1960 tarih ve 132 sayılı kanunla kurulmuştur. Enstitünün... Devamı»

ce logosu

CE Logosu Nedir?

CE  İşareti malların serbest dolaşımını sağlayabilmek amacıyla Avrupa Birliği’nin, 1985 yılında oluşturduğu “Yeni Yaklaşım” çerçevesinde uygulanan bir... Devamı»

biyogaz

Biyogaz Nedir?

Biyogaz, artık organik maddelerin, anaerobik (havasız) fermantasyonu sonucu açığa çıkan, renksiz, kokusuz, havadan hafif, havaya karşı yoğunluk oranı 0,83 ve oktan sayısı 110... Devamı»

lsd-uyusturucu

Lsd Nedir? Etkileri Nelerdir?

LSD (lysergic acid diethylamide) elde ediliş biçimine göre sentetik, kullanıldığında oluşturduğu etkilere bakılarak da halüsinojen olarak sınıflandırılır. LSD, çavdar... Devamı»

bonzai

Bonzai Nedir? Bonzai’nin Zararları Nelerdir?

Sentetik esrar (Sentetik THC, Bonzai, Jamaican, Jamaican Gold vb..), esrara benzer etkilere neden olan sentetik bir psikoaktif maddedir. Bonzai, Jamaican Gold, Spice, Jamaican gold extreme, black... Devamı»