4:08 am - Cumartesi Mart 14, 2020

Faydalı Bilgiler

Yeni Konular < Faydalı Bilgiler
kambu-cayi
Kombu Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kombu Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kombu Çayı (Kombucha), ilaç olarak kullanılan fermente edilmiş çay. Bağışıklık sistemini güçlendiren, vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırarak detoks görevi yapan, hücreleri yenileyerek bedeni tazeleyen bir içecektir. Uzak doğuda kutsal kabul edilen çay, yüksek rakımlı ve... Devamı»

aci-cehre
Acı Cehre Nedir? Faydaları ve Yan Etkile...

Acı Cehre Nedir? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Tokluk hissi uynadırarak hızlı kilo vermeyi sağlayan, vücutta yağ depolanmasını önleyen bir soğuk iklim bitkisidir. Basen ve bel bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olur, ayrıca acı cehre bitki çayı ilede takviye kullanıldığında oldukça etkisi artmaktadır. Acı cehre... Devamı»

tansiyon
Tansiyon Nedir? Tansiyona İyi Gelen Şifa...

Tansiyon Nedir? Tansiyona İyi Gelen Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Kalbin kanı damarlara göndermesiyle damar duvarında oluşan basınca tansiyon deniyor. Yüksek tansiyon, bu basıncın ideal değerlerin üzerine çıkması. Büyük tansiyon kalbin kasılıp kan pompaladığı, küçük tansiyonsa kalbin gevşediği sıradaki kan basıncını gösteriyor.... Devamı»

salataligin faydalari
Salatalığın Faydaları Nelerdir?

Salatalığın Faydaları Nelerdir?

Oldukça sulu bir besindir. A, C, B1 ve B2 vitaminleri ile fosfor, demir, kükürt, manganez ve protein içerir. 3 bin yıldan beri Asya ve Afrika’da yetiştirilmekte olan ve anavatanı muhtemelen Hindistan olan salatalık; B ve C vitaminleri yönünden zengindir ve bünyesinde yüksek... Devamı»

Faydalı Bilgiler -> Diğer Konular

incirin faydalari

Kuru ve Yaş İncirin Faydaları Nelerdir?

İncir, içerdiği birçok vitamin ile sağlığı koruyucu etkiye sahip olmasının yanı sıra kilo kontrolünü destekleyen bir meyvedir. Yapılan bir çalışmanın sonucunda post... Devamı»

bildircin yumurtasi

Bıldırcın Etinin ve Yumurtasının Faydaları

Kendi küçük ancak içeriği ve beslenme açısından önemi büyük olan bıldırcın yumurtasının çocuk beslenmesinde de yeri ve önemi gittikçe artmaya... Devamı»

mide-gazi-giderme

Mide Gaz Giderici Besinler Nelerdir?

Üst sindirim sistemi kanalının on iki parmak bağırsağına kadar olan kısmında oluşan gazdır. Mide Gaz Gidericim sistemi kanalının on iki parmak bağırsağına kadar olan... Devamı»

koltuk alti terlemesi

Koltuk Altı Terlemesini Önlemek İçin Bitkisel Çözüm

Kullandığınızın pahalı kozmetik ürünleri ter kokunuza çare olmadıysa koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz. Terlemeyi tamamen ortadan kaldırmak diye... Devamı»

dis beyazlatma yontem

Dişleri Beyazlatacak Doğal Yöntemler

Hepimizin en önemli şeyi olan dişlerimizin bizi nasıl etkilediğimizi biliyoruz. Peki beyaz dişler için neler yapmalıyız ? Beyaz dişler için 4 önemli sırrımız var peki bunlar... Devamı»