4:11 am - Cumartesi Mart 14, 2020

Anne ve Bebek

Yeni Konular < Anne ve Bebek
hamilelikte-seks
Hamilelikte Seks Yapmak Güvenli Midir?

Hamilelikte Seks Yapmak Güvenli Midir?

Eğer hamileyseniz gebelik öncesi veya doğum sonrası seks yapılabilir mi? Çiftler tarafından çok merak edilen bir konudur ve bu konuda az bilgi vardır. Hamilelik sırasında seks yapmak güvenli midir? Eğer normal bir gebelik yaşıyorsanız, seks yapmak güvenlidir. Hareket veya... Devamı»

dogum-kontrol
Gebelikten Korunma Yolları Nelerdir?

Gebelikten Korunma Yolları Nelerdir?

Gebelikten korunmak için herhangi bir yöntem kullanmadan cinsel ilişkide bulunan kadınların % 80-90’ı bir yıl içinde gebe kalır. Bu nedenle eğer bir süre ya da bundan sonra hiç bebek istenmiyorsa mutlaka etkili bir gebelikten korunma yöntemi kullanılmalıdır. Pek çok korunma... Devamı»

emzirme-suresi
Bebek Kaç Aya Kadar Emzirilmelidir?

Bebek Kaç Aya Kadar Emzirilmelidir?

Doğumdan itibaren bebek her istediğinde emzirilmelidir. İlk aylarda bebek uyandığında genellikle açtır ve emzirilmek ister. İlk haftalarda emzirme aralıkları bir saat, iki saat gibi çok kısa olabilir. Her emzirme sonrası memede yapılan süt miktarı biraz daha artacağından, zamanla... Devamı»

bebek emzirmek
Bebek Emzirme Pozisyonları Nelerdir?

Bebek Emzirme Pozisyonları Nelerdir?

Bebeğin memeyi kavrama ve emme pozisyonu son derece önemlidir. Böylece meme ucunun tahriş olması veya bebeğin az miktarda süt emmesi gibi olasılıklar önlenebilir. Birçok anne, koltukta, kanepede, sallanan iskemlede oturarak veya bazen de yatağa uzanarak rahat eder. Özellikle ilk... Devamı»

Anne ve Bebek -> Diğer Konular

emzirmeye hazirlik

Emzirmeye Doğum Öncesi Hazırlık

Emzirmenin etkili bir şekilde başlaması ve sürdürülmesi bebek beslenmesi için en ideal ve doğal yoldur. Özellikle doğumdan sonra ilk 6 ayda, bebekler anne sütü haricinde hiç... Devamı»

emzirmede beslenme

Emzirme Döneminde Beslenme Ve Egzersiz

Yeterli süt üretimi, günde 700-800 ml. süt anlamına gelir. Bunu sağlayabilmek için, yeterli ve dengeli beslenmeyle beraber, bir diğer önemli unsur yeterli sıvı tüketimidir.... Devamı»

anne sut icerigi

Anne Sütünün İçeriği Nasıldır?

Anne sütü ve içeriği her bir yenidoğanın ihtiyacı için özeldir. Preterm bebeğin annesinin sütünün bileşimi, miadında doğan bebeğin annesinin sütünün bileşiminden... Devamı»

meme masaji

Memeden Sütün Akışını Kolaylaştırmanın Yolu (Meme Masajı)

Emzirmeden hemen önce ya da emzirme esnasında uygulanan meme masajı üretilen sütün kanallara akıtılmasını kolaylaştırır. Masaj, yeterli beslenmeyi sağladığı gibi meme... Devamı»

bebek nasil emzirilir

Emzirme Nasıl Oluyor? Memenin Anatomik Yapısı Nasıldır?

Meme dokusu süt bezleri ve bunların arasında yer alan kas ve destek dokuları, yağ, sinirler, kan ve lenf damarlarından oluşur. Süt bezleri lob adı verilen gruplarda toplanırlar. Her memede... Devamı»