4:08 am - Cumartesi Mart 14, 2020

Teknoloji

Yeni Konular < Teknoloji
akilli-telefon
Akıllı Telefonunuzun Gizli Özelliklerini...

Akıllı Telefonunuzun Gizli Özelliklerini Keşfedin

Hayatı kolaylaştıran özellikleriyle akıllı telefonlar neredeyse vazgeçilmez bir parçamız haline geldi, fakat daha keşfetmediğiniz, gizli özellikleri de bulunuyor.Yazımda akıllı ceplerin güvenliğini  ve hızını artıracak, kullanımını kolaylaştıracak özellikleri nasıl... Devamı»

su-telefon
Telefonum Suya Düşerse Ne Yapmalıyım?...

Telefonum Suya Düşerse Ne Yapmalıyım?

Telefonunuz suya düşerse, cihazınızdan hemen ümidinizi kesmeyin. Aşağıdaki talimatları uygulayarak telefonunuzu kurtarmak mümkün olabilir: Her şeyden önce acele davranmamız gerekiyor. İpuçlarımı kullanarak telefonunuzu yeniden çalışır hale getirebilirsiniz. Telefonunuzu... Devamı»

bilgisayar
Bilgisayar Ne Zaman İnsanı Geçecek?

Bilgisayar Ne Zaman İnsanı Geçecek?

İlk dijital bilgisayar, Çinliler tarafından 3000-4000 yıl önce kullanıldığı tahmin edilen abaküstü. Boncukların, sağa sola kaydırılması, basit bir kural olmasına rağmen, dijital anlamda ilk hesaplamalara imkan sağlıyordu. Zaman ilerledikçe teknoloji de gelişmeye başladı. IBM... Devamı»

google glass
Google Glass Nedir ? Özellikleri Nelerdi...

Google Glass Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?

Google Glass sizin tam anlamıyla kişisel gözlük asistanınız oluyor. Ona bir “üçüncü göz” demek belki daha doğru olabilir. Android işletim sistemi bu gözlüğün içerisinde de var ve bir akıllı telefon gibi komutlarınızı işleyebiliyor. Ellerinizi kullanmadan akıllı... Devamı»

Teknoloji -> Diğer Konular

samsung galaxy s5 sensor

Samsung Heart Rate Sensor Nedir ?

Heart Rate Sensor, Güney Kore merkezli Samsung firması tarafından Galaxy S5 ve Gear Range ürünlerinde sunduğu kalp atış sensörüdür. Galaxy S5 arkasında kameranın hemen altına... Devamı»

twocol-thumb.jpg

Siri Nedir?

Siri, Apple’ın IOS 5 ile birlikte kullanıma soktuğu sanal bir asistan.  Pek çok yeni nesil telefonda bulabileceğiniz sesli komut sisteminin geliştirilmiş versiyonu. Siri sayesinde... Devamı»

twocol-thumb.jpg

S Voice Nedir?

Google Android’le güçlendirilmiş seçili Samsung akıllı telefon (smartphone) ve tabletlerindeki kullanıcılara kendi seslerini kullanarak mobil cihazlarıyla etkileşimi sağlamak... Devamı»

twocol-thumb.jpg

Ultra HDTV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Televizon (veya UHDTV, Ultra HDTV) NHK Science & Technology Research Laboratories tarafından üzerinde çalışılan bir dijital video formatıdır.... Devamı»

archive-wide-1-thumb.jpg

Cep Telefonları’nın Pil Süresini Uzatma Yöntemleri

Yeni nesil akıllı telefonların en büyük sıkıntısı pil süresi’nin çabuk bitmesi. Cep telefonlarının pil ömrünü uzatma yöntemlerini sizin için derledik.. Akıllı telefonlar bir... Devamı»