4:11 am - Cumartesi Mart 14, 2020

Cinsellik

Yeni Konular < Cinsellik
kadin-sunneti
Kadın Sünneti Nedir?

Kadın Sünneti Nedir?

Kadın sünneti klitorisin tümüyle kesilmesi, klitoris ile birlikte yakın çevresindeki küçük ve bir kısım büyük dudakların kesilmesi veya klitoris ile birlikte küçük ve büyük dudakların neredeyse tümüyle kesilmesi, açık yaranın dış çeperlerinin bir araya getirilerek... Devamı»

erkekte-orgazm-bozuklugu
Erkeklerde Orgazm Nasıl Olur? Orgazm Sor...

Erkeklerde Orgazm Nasıl Olur? Orgazm Sorunları Nelerdir?

Erkeklerde orgazm olma sevişme öncesi partneri çıplak olarak görme, tatma, dokunma, işitme yani partnerin sesini duyma, koku gibi seksüel uyarı veya düşünceler ile başlayıp beyin ve vücudun ortak hareket etmesi sonucu yaşanan zevk ile yaşanır. Orgazm, çeşitli cinsel uyaranlarla... Devamı»

oral-seks
Orgazm Nedir? Faydaları ve Evreleri Nele...

Orgazm Nedir? Faydaları ve Evreleri Nelerdir?

Orgazm: Sevişme öncesi partneri çıplak olarak görme, tatma, dokunma, işitme yani partnerin sesini duyma, koku gibi seksüel uyarı veya düşünceler ile başlayıp beyin ve vücudun ortak hareket etmesi sonucu yaşanan zevk anına “orgazm” denir. Orgazm, çeşitli cinsel... Devamı»

cinsel-islev-bozukluklari
Sık Görülen Cinsel İşlev Bozuklukları Ne...

Sık Görülen Cinsel İşlev Bozuklukları Nelerdir?

Cinsel işlev bozuklukları erken boşalma, geç boşalma, iktidarsızlık (erektil disfonksiyon), vajinismus gibi sorunların genel adıdır ve evrensel olarak kabul gören bir tanımı yoktur. Masters ve Johnson cinsel işlev bozukluğunu insan cinsel yanıt döngüsünde tatminkar cinsel... Devamı»

Cinsellik -> Diğer Konular

klitoris-nedir

Klitoris Nedir? Yapısı Nasıldır?

Klitoris küçük dudakların (labium minörler) üst birleşme kısmı ile klitoral başlık arasında yer alan küçük oval bir yapıdır. Klitorisin görünümü ve büyüklüğü... Devamı»

hamilelikte-seks

Hamilelikte Seks Yapmak Güvenli Midir?

Eğer hamileyseniz gebelik öncesi veya doğum sonrası seks yapılabilir mi? Çiftler tarafından çok merak edilen bir konudur ve bu konuda az bilgi vardır. Hamilelik sırasında seks... Devamı»

dogum-kontrol

Gebelikten Korunma Yolları Nelerdir?

Gebelikten korunmak için herhangi bir yöntem kullanmadan cinsel ilişkide bulunan kadınların % 80-90’ı bir yıl içinde gebe kalır. Bu nedenle eğer bir süre ya da bundan sonra... Devamı»

oral-iliski

Oral Seks Nedir? Sakıncaları Nelerdir?

Oral seks cinsel organların ağız yoluyla uyarılması ve yalanması şeklinde yapılan bir seks tekniğidir. Oral Seksin Sakıncaları Hem cinsel organlar hem de ağız mikrop almak... Devamı»

oral-seks

Oral Seks Sırasında Korunmak İçin Ne Yapabiliriz?

Oral seks de HIV virüsünden etkilenmenin bir diğer yoludur. Çünkü ağız çeperi de sıvıları kolaylıkla içine çeken, ince bir yapıya sahiptir. Aynı anüste olduğu gibi HIV virüsü... Devamı»